Hekim Postası dergisi Temmuz 2011- Ben Hakkımı Helal Etmiyorum…

Haberin orjinaline buradan ulaşibilrisiniz  temmuz hekim postası

Ben Hakkımı Helal Etmiyorum…

 

“Eğer çektiğiniz acılara bakarak üretkenliğin bir bela, kör gırtlağı doyurmanın da alnınıza yazılmış bir büyü olduğunu söylerseniz, sizlere akan alın terinizden başka hiçbir şeyin bu yazgıyı silip atamayacağını duyururum”  Halil CİBRAN

Bu güzel ülkede yaşamak zor, hele de hekim olarak çalışmak ve yaşamak çok daha zor. Sağlık sektöründe yaşadığımız, sağlıkta dönen paranın yabancı sermayeye devri harekâtının ilk ayak seslerini bundan yaklaşık 6-7 sene önce duymaya başladığımda 15 yıllık devlet Read More »

ntvmsnbsc-Anne adaylarına öneriler-15 Nisan. 2009

Yayının aslına buradan ulaşabilirsiniz  http://www.ntvmsnbc.com/id/24957311/

Anne adaylarına öneriler; “Doktora ne zaman

başvurmalıyım ?”

Bayındır Hastanesi Kavaklıdere Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doçent.Dr Kemal Göl, gebeliğin ilk adımı ve en doğru yolunun onu önceden tasarlamak olduğunu belirterek, ideal olarak gebe kalınmak istenilen zamandan 3 ay öncesinden, anne adayının doktoru ile bir ön görüşme yapmasında önemli yararlar olduğunu söyledi.

Read More »

NTV-MSNBC 01 Aralık 2008-Menopozda ortaya çıkan rahatsızlıklar

Yayının orjinaline buradan ulaşabilirsiniz: http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/467776.asp#storyContinues
Menopozda ortaya çıkan rahatsızlıklar her kadında aynı değil
Bayındır Hastanesi Kavaklıdere Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Kemal Göl, menopozda ortaya çıkan rahatsızlık ve hastalıkların, her kadını aynı oranda etkilemediğini söyledi.
NTV-MSNBC
Güncelleme: 16:39 TSİ 01 Aralık 2008 Pazartesi

ANKARA – Göl yaptığı açıklamada, bilimsel araştırmaların, sıcak basmaları ve terlemelerin en sık görülen rahatsızlıklar olduğunu ortaya koyduğunu ve kadınların yüzde 80’inde bu rahatsızlıkların görüldüğünü ifade etti.

Bayındır Hastanesi Kavaklıdere Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Kemal Göl, adetten kesilme Read More »

Milliyet gazetesi-15 Mart-2008

Haberi görmek için lütfen tıklayın:     Milliyet15032008

Beyaz Önlüğün Dayanılmaz Ağırlığı 13 Mart 2008

“Eğer çektiğiniz acılara bakarak üretkenliğin bir bela, kör gırtlağı doyurmanın da alnınıza yazılmış bir büyü olduğunu söylerseniz, sizlere akan alın terinizden başka hiçbir şeyin bu yazgıyı silip atamayacağını duyururum.

 Halil Cibran

 

Değerli arkadaşlarım, bir TUS sınavını daha geride bıraktık. Dilerim bu yolda emek veren, gerçekten bir dalda uzmanlaşmak isteyen arkadaşlarımız diledikleri yerde ihtisas yapma şansına kavuşurlar ve daha da önemlisi gittikleri yerde çalışmaktan mutlu olurlar. Emek verenler emeklerinin karşılığını alırlar. Read More »

(AA) Anne Ölümleri 21-12-2006

ANKARA (A.A) -  Yeşim Sert Karaaslan – Her yıl yüzde 99′u gelişmekte olan ülkelerde olmak üzere dünyada toplam 586 bin kadının, gebelik ve doğuma bağlı nedenlerden ötürü yaşamını yitirdiği belirtildi.

Dünyadaki tüm doğumların yüzde 85′inin, tüm çocuk ve yeni doğan ölümlerinin yüzde 95′inin ve anne ölümlerinin yüzde 99′unun gelişmekte olan ve geri kalmış ülkelerde olduğu ifade edildi. Read More »

DrTUS-28.04.2006

Değerli Hekim Arkadaşlarım;

Hepinize yürekten sıcacık bir merhaba…

“… hayat hızlı gelişiminden yavaşlatılmaya kalkışıldığında kapkara olur. Ve bu hızlı gelişim bilgiden yoksunsa kör olur Ve her bilgi, içinde eylem yoksa boşunadır, Ve her eylem içinde sevgi yoksa boştur.” Halil Cibran

Sevgili arkadaşlarım, Drtus forumlarını gözden geçirirken rastladığım bazı yazı ve yorumlar gerçekten beni şaşkınlığa uğratacak derecede sevgi ve bilgiden yoksundu. Oysaki hepimizin hem mesleki hem de yaşam deneyimlerinin gösterdiği ve Halil Cibran’ın dizelerinde de belirtildiği gibi, bilgisiz eylem kör oluyor. İçinde sevgi barındırmıyorsa verilen her emek boşa gidiyor. İnsanlık tarihi boyunca her dönemde kutsal kabul edilen hatta mitolojilerde yarı Tanrı sıfatı verilen biz hekimlerin bırakın tüm insanları, birbirimizi bile sevmeyi başaramamamız, hekimlik meslek ve onurunun bugünkü seviyeye düşmesine yol açmaktadır. Read More »

 
 
 

Danışma Hattı

  • Uğur Mumcu cad. 17/2 Gaziosmanpaşa / ANKARA.
  • 0 (312) 447 77 97
  • 0 (312) 437 41 62
  • 0 (312) 446 35 32

UYARI

Bu sitede yer alan tıbbi bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Özel durumlarınız ve sorularınız için İletişim linkinden formu doldurunuz.